Zariadenie

Vítame Vás na stránke Zariadenia pre seniorov

Nové moderne vybavené zariadenie pre seniorov s kapacitou 40 miest určené pre seniorov so stupňom odkázanosti od 4 do 6. Zriaďovateľom zariadenia je mesto Žiar nad Hronom ako právnická osoba a verejný poskytovateľ sociálnej služby.
Vznik nášho zariadenia je výsledkom dlhodobej snahy samosprávy mesta Žiar nad Hronom, ktorej sa v roku 2018 podarilo kúpiť historický biskupský kaštieľ aj s priľahlými budovami. Zariadenie pre seniorov je umiestnené v prístavbe kaštieľa, v ktorej do roku 2019 sídlila škola. Po kompletnej rekonštrukcii budovy tu mesto Žiar nad Hronom prostredníctvom neziskovej organizácie - DOMOV PRI KAŠTIELI n. o. k 01.12.2021 otvorilo nové zariadenie pre seniorov odkázaných na 24-hodinovú starostlivosť.
V našom zariadení s maximálnou kapacitou 40 miest sa o klientov a chod zariadenia stará kvalitný 27-členný personál vrátane opatrovateliek či zdravotných sestier.
 
V zrekonštruovaných a moderne zariadených priestoroch s výťahom sa nachádza jedáleň, zimná záhrada, viacúčelová terapeutická miestnosť či kuchynka. Klienti majú v dispozícii nové kompletne zariadené jednolôžkové a dvojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením.
 
Zariadenie disponuje aj izbami vybavenými polohovateľnými posteľami pre úplne imobilných občanov, čo nám umožňuje prijímať aj úplne ležiacich odkázaných občanov.
 
Súčasťou zariadenia je záhrada s altánkom a lavičkami, kde sa nachádza aj petangové ihrisko a minigolf. Zo záhrady je krásny výhľad na neďaleký Šibeničný vrch, priľahlé pohorie, ako aj na futbalový štadión, čo ocenia najmä muži. Zo záhrady je prístup do mestského parku, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou - oázou pokoja mimo ruchu mesta.
Pokojné prostredie plné zelene, nové moderné vybavenie, príjemný vysoko odborný personál sú zárukou poskytovania tých najkvalitnejších sociálnych služieb občanom odkázaným na prežitie staroby mimo svojho domova. 
 

STRATEGICKÁ VÍZIA A POSLANIE

ZARIADENIA

 

Poslaním  DOMOVA PRI KAŠTIELI, n.o.  je poskytovanie komplexnej, kvalitnej, individuálne zameranej sociálnej služby  celoročnou pobytovou formou, s ohľadom na individuálne potreby a potrebnú mieru podpory prijímateľov sociálnej služby, a to profesionálnymi zamestnancami, ktorí dokážu s rešpektom vnímať každého prijímateľa sociálnej služby ako individualitu z každého pohľadu.

Prijímatelia sociálnej služby, ktorí sa zveria do našej starostlivosti, sú pre nás partnermi, jedinečnými osobnosťami so svojimi životnými príbehmi.

Našou víziou je ponúknuť klientom bezpečné a príjemné prostredie, kladieme dôraz na individuálny prístup a vysokú kvalitu starostlivosti.

Našim cieľom je, aby priestory nášho zariadenia čo najviac pripomínali domáce prostredie a v atmosfére rešpektu, úcty a dôstojnosti akokoľvek zapájať prijímateľov sociálnej služby do chodu zariadenia a spomaľovať tak progres ich ochorenia. Našim cieľom je udržať schopnosť prijímateľov sociálnej služby byť sebestačný čo najdlhší čas. Ak však príde k situácii, že sa prijímateľ sociálnej služby nedokáže postarať o svoje potreby, sme tu, aby sme boli nápomocní v každej oblasti.

 

 

NAPÍSALI O NÁS ...

 

Touto cestou sa chceme úprimne poďakovať všetkým zamestnancom Domova pri kaštieli Žiar nad Hronom za príkladnú starostlivosť a ľudský prístup ku klientom. Len pri ležiacom pacientovi si človek uvedomí, akú ťažkú a obetavú prácu majú opatrovateľky, sestričky, ale aj ostatný personál. Prajeme vám veľa zdravia a síl vo vašej záslužnej práci.

Dcéra a syn Eleny Cabánikovej

 

Veľmi profesionálny personál, pani riaditeľka i jej kolegyne. Veľmi si ceníme ochotu, ľudksý prístup s akým nám pomáhali riešiť jednu z najťažších chvíľ v našom živote, v priebehu celého (náročného) procesu príjmu ocina do ich zariadenia. Krásne nové zariadenie a starostlivosť naozaj na vysokej úrovni.

Brigita Mackovčinová

 

Perfektné! Ďakujeme za pomoc, profesionálny a štandardne ľudský prístup. Toto zariadenie je pre Vašich blízkych naozaj tou najlepšou voľbou.

Radka M