Zariadenie

Vítame Vás na stránke Zariadenia pre seniorov

Nové moderne vybavené zariadenie pre seniorov s kapacitou 40 miest určené pre seniorov so stupňom odkázanosti od 4 do 6. Zriaďovateľom zariadenia je mesto Žiar nad Hronom ako právnická osoba a verejný poskytovateľ sociálnej služby.
Vznik nášho zariadenia je výsledkom dlhodobej snahy samosprávy mesta Žiar nad Hronom, ktorej sa v roku 2018 podarilo kúpiť historický biskupský kaštieľ aj s priľahlými budovami. Zariadenie pre seniorov je umiestnené v prístavbe kaštieľa, v ktorej do roku 2019 sídlila škola. Po kompletnej rekonštrukcii budovy tu mesto Žiar nad Hronom prostredníctvom neziskovej organizácie - DOMOV PRI KAŠTIELI n. o. k 01.12.2021 otvorilo nové zariadenie pre seniorov odkázaných na 24-hodinovú starostlivosť.
V našom zariadení s maximálnou kapacitou 40 miest sa o klientov a chod zariadenia stará kvalitný 30-členný personál vrátane opatrovateliek či zdravotných sestier.
 
V zrekonštruovaných a moderne zariadených priestoroch s výťahom sa nachádza jedáleň, zimná záhrada, viacúčelová terapeutická miestnosť či kuchynka. Klienti majú v dispozícii nové kompletne zariadené jednolôžkové a dvojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením.
 
Zariadenie disponuje aj izbami vybavenými polohovateľnými posteľami pre úplne imobilných občanov, čo nám umožňuje prijímať aj úplne ležiacich odkázaných občanov.
 
Súčasťou zariadenia je záhrada s altánkom a lavičkami, ktorá je ešte v rekonštrukcii. Zo záhrady je krásny výhľad na neďaleký Šibeničný vrch, priľahlé pohorie, ako aj na futbalový štadión, čo ocenia najmä muži. Zo záhrady je prístup do mestského parku, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou - oázou pokoja mimo ruchu mesta.
Pokojné prostredie plné zelene, nové moderné vybavenie, príjemný vysoko odborný personál sú zárukou poskytovania tých najkvalitnejších sociálnych služieb občanom odkázaným na prežitie staroby mimo svojho domova.